Fotó: Konkoly Zsófia facebook oldal

MTI

2024.09.08. 09:30

Második aranyérmét szerezte meg a pécsi sportoló a paralimpián.

Az úszó Konkoly Zsófia nagyszerű versenyzéssel aranyérmet szerzett az S9-es sérültségi kategória 200 méter vegyes számában a párizsi paralimpián. Ez már a második elsősége a francia fővárosban.

Óriási csatában nyert a pécsi sportolónő

A 22 éves pécsi versenyző - aki egy hete 400 gyorson is nyert - a délelőtti előfutamokból a legjobb idővel került az esti döntőbe, amelyben nagy csatát vívott a Tokióban mögötte harmadik spanyol Nuria Marques Sotóval, de végül 88 századdal ő volt a gyorsabb. Az erőssége, a pillangó után még ő fordult elsőként, de aztán 100 méternél és 150-nél is a spanyol állt az első helyen. Konkoly azonban - akinek nem fejlődött ki rendesen a jobb karja - jól osztotta be az erejét és gyorson lehagyta a 7-es pályán úszó riválisát.

Hatodik olimpiai érmét veheti át Konkoly

Konkoly Zsófia pályafutása harmadik paralimpiáján a hatodik érmét szerezte, eddig 3 arany, 2 ezüst és 1 bronz a mérlege. Párizsban övé a hetedik magyar érem és az első után a harmadik arany is.