Az NKA Universitas Pécs brit, a TARR KSC Szekszárd pedig spanyol csapattal találkozik a női kosárlabda Európa Kupa rájátszásának első fordulójában.
Az európai szövetség pénteken tette közzé a párosításokat a legjobb 32 között, mely úgy alakult ki, hogy a továbbjutókat eredményeik alapján - melyből kikerültek a csoportnegyedikekkel szembeni meccsek - rangsorolták.
A csoportban 3 győzelemmel és 3 vereséggel záró pécsiek a rangsor 23.-jaként a 10. brit Caledonia Gladiatorst kapták riválisnak, míg a kvartettjében szintén 3/3-mal végzett szekszárdiak 28. csapatként az ötödik kiemelt Spar Gironával kerültek össze. A rájátszás első fordulója oda-visszavágós rendszerben zajlik majd, a visszavágókat az előkelőbb helyen rangsorolt vívja hazai pályán, azaz mindkét magyar gárda otthon kezd.
Az első meccseket december 14-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik.
A több mint fél évszázados gyalogos-kerékpáros híd helyére egy korszerű, 80 méteres acélhíd került az M7-es autópálya velencei pihenőjénél. A műtárgy nemcsak a Budapest–Balaton kerékpáros kapcsolat egyik kulcseleme, de mérnöki megoldásaival és kivitelezésével is kiemelkedik: közbenső pillér nélkül íveli át az autópályát, miközben már a jövőbeli pályabővítés igényeit is figyelembe vették a tervezés során.