Elindult az Országos Mentőszolgálat fiatalokat célzó önkéntes programja, mely keretében 150 fő 18 és 22 év közötti fiatal számára nyílik lehetőség, hogy betekintést nyerjen Magyarország legnagyobb egészségügyi szervezetének mindennapjaiba.
A program célja az egészségügyi terület népszerűsítése és a tudatos pályaválasztás erősítése, melynek elősegítése érdekében az önkéntesek mentőápolói ismeretet sajátítanak el, idegen nyelvi órákon vesznek részt, valamint különböző munkafolyamatokba kapcsolódnak be szakmai felügyelet mellett.
Az EFOP-1.3.8-17-2017-00004 azonosítószámú projekt azokat a középiskolai tanulmányaikat befejezett fiatalokat célozza, akik még nem rendelkeznek kiforrott pályaválasztási tervekkel, de érdeklődnek az egészségügyi terület kínálta karrierlehetőségek iránt. A külföldi jó gyakorlatokat követve az Országos Mentőszolgálat olyan komplex ifjúsági programot dolgozott ki, melyben a 6 hónap időtartamú önkéntes munka révén a fiatalok testközelből megismerhetik a sürgősségi ellátás működését, a kapcsolódó szakmákat és elhelyezkedési lehetőségeket. A fiatalok munkáját és szakmai előrehaladását képzett tanácsadók fogják segíteni a program során, ezzel támogatva a pályaorientációt, a tudatos pályaválasztást.
Az országos lefedettség célja, hogy minden fiatal számára adott legyen a lehetőség a programban való részvételre. A fejlesztés eredményeként az önkéntesek pályaválasztási preferenciái tudatosabbá válnak, idegen nyelvi készségeik fejlődnek és rengeteg hasznos tudást (pl. szakszerű újraélesztés, elsősegélynyújtás) sajátítanak el. Az egészségügyi szakterület megismerése elősegíti, hogy a fiatalok ezen a pályán képzeljék el jövőjüket, biztosítva a megfelelő szakmai utánpótlást a jövőben.
Az EFOP-1.3.8-17-2017-00004 "Önkéntes program az Országos Mentőszolgálatnál" elnevezésű projekt kedvezményezettje az Országos Mentőszolgálat, a projekt megvalósítására a 2018.01.01- 2020.03.31 közötti időszakban van lehetősége az elnyert 200 619 232.- Ft 100 %-os támogatás mértékében.
Győr, Veszprém, Szombathely, Tatabánya, Székesfehérvár, Nagykanizsa, Kaposvár, Szekszárd, Pécs, Szécsény, Kecskemét, Salgótarján, Gyöngyös, Szolnok, Békéscsaba, Szeged, Debrecen, Nyíregyháza, Miskolc
"Mozgalmas esztendőt hagytunk magunk mögött és komoly feladatok várnak ránk 2025-ben is" – fogalmazott Rákóczi Péter. A Paks II. Zrt. kommunikációs igazgatója kiemelte, hogy a terület-előkészítést az alapozási munkák váltják fel.