A héten Palé településen karbantartási munkákat végezetek a víztoronyban, amikor a munkások rosszul lettek és a hidroglóbusz belsejében ragadtak.
A hivatásos tűzoltók sásdról és dombóvárról érkeztek a helyszínre. Két sásdi tűzoltó – légzőkészülékben – mentőálarccal indult fel a munkásokért.
A mentés nehezítette, hogy egyrészt több, mint harminc méter kellett a toronyban felfelé menniük úgy, hogy a cső átmérője alig haladta meg az egy métert. A légző palackot a tűzoltók így nem is tudták a hátukra venni.
A dombóvári tűzoltók a mentés során - ventilátor segítségével - biztosították a belső belső tér szellőzését, illetve a friss levegő pótlását.
A két szerencsétlenül járt munkás végül – a tűzoltók szakszerű, gyors beavatkozásának is köszönhetően - mentőkötél segítségével szerencsésen lejutott, a mentőszolgálat szakemberei – az ellátást követően – mentőhelikopterrel kórházba szállították őket.
Fotók: Sásdi Katasztrófavédelmi Örs
Nem mindennapi építészeti megoldást alkalmaz majd a Paks II. Atomerőmű a hűtővíz Dunába való visszavezetésére: a folyóba visszaengedett víz ugyanis egy hídon keresztezi majd a hidegvíz-csatornát. A cég vízgazdálkodási építményekkel foglalkozó szakemberei nemrég a hasonló funkciót ellátó, a németországi Magdeburg mellett található Kanalbrücke üzemeltetőjénél jártak egyeztetni a tervezési és üzemeltetési tapasztalatokról.