A résztvevő felek a jövőben közösen dolgoznak együtt a fenntartható energiagazdálkodásért, és közös akciókkal vesznek részt a fiatalok szemléletformálásában.
Közös akciókkal a fiatalok szemléletformálásában kíván aktívan részt venni a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) egy, a Pécsi Tudományegyetemmel (PTE) és a Baranya Megyei Önkormányzattal (BMÖ) kötött együttműködés keretében.
A MEKH közleménye szerint a három intézmény szerdán kötött megállapodást arról, hogy a felek a jövőben közösen dolgoznak együtt a fenntartható energiagazdálkodásért Baranya megyében és közös akciókkal vesznek részt a fiatalok szemléletformálásában.
Az együttműködés keretében a PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kara tudományos centrumként vállal szerepet a jövőben a térségi fenntarthatóság erősítésében és a kutatási programok szakmai koordinációjában, míg a BMÖ intézményei felújítása során a környezetbarát beruházásokat tűzte ki célul.
A MEKH az energia- és környezettudatosság emelése, a fenntartható, biztonságos energiapolitika megteremtése érdekében, a rendelkezésére álló eszközökkel segíti az együttműködést - írták.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.