Pécsi és szegedi siker a tájékozódási futók pontbegyűjtő csapat ob-ján
Illusztráció: pexels.com

MTI

2021.10.12. 08:23

A Baumholczer Máté, Schauermann Barnabás, Turcsán Gábor alkotta pécsiek 87:20 perc alatt teljesítették a távot, és előzték meg a társrendező diósgyőri, valamint szegedi triót.

A férfiaknál a Pécsi VSK, míg a nőknél a Szegedi Vasutas nyerte a pontbegyűjtő csapat országos bajnokságot vasárnap Szögligeten.

A verseny eredményközlője alapján a Baumholczer Máté, Schauermann Barnabás, Turcsán Gábor alkotta pécsiek 87:20 perc alatt teljesítették a távot, és előzték meg a társrendező diósgyőri, valamint szegedi triót. A nőknél a Gerber Csenge, Gera Krisztina és Szerencsi Ildikó összeállításban versenyző szegediek 62:13 perc alatt értek célba a tabániak és a pécsiek előtt.

A hét végén ugyanott került sor a hosszútávú ob-ra is, amelyen a férfiaknál Bakó Áron (Tabán), a nőknél Mérő Dominika (Veszprém) győzött.

A férfiaknál győztes Bakó kiemelte: elég régen, még 2016-ban sikerült nyernie legutóbb ezen a távon, így nagyon akarta már ezt a győzelmet, és miután az előző versenyeken jó formát mutatott, magabiztosan várta a rajtot.

A nőknél első Mérő Dominika elmondta: célként azt tűzte ki maga elé, hogy egy biztos kezdés után a pálya teljes szakaszán sikerüljön fenntartania a koncentrációját. Hozzátette: amikor lankadt a figyelme, lassított, és nyugalomra intette magát, így csupán néhány kisebb hiba csúszott bele a teljesítményébe, amikről később kiderült, hogy még belefért.

Eredmények, hosszútávú ob:
    ------------------------------
    férfiak (táv: 15,79 kilométer, szintkülönbség: 680 méter, ellenőrzőpontok száma: 31):
1. Bakó Áron (Tabáni Spartacus SKE) 91:50 perc
2. Baumholczer Máté (Pécsi VSK) 93:00
3. Demeter Ambrus (DVTK) 95:50

nők (táv: 9,8 kilométer, szintkülönbség: 360 méter, ellenőrzőpontok száma: 24):
1. Mérő Dominika (Veszprémi Honvéd SE) 69:25 p
2. Sárközy Zsófia (Tabáni Spartacus SKE) 72:36
3. Mag Viktória    (Salgótarjáni Dornyay SE) 81:38