2024.04.19, Péntek
Online is követhető jótékonysági előadás lesz a pécsi Bóbita Bábszínházban
Illusztráció: pixabay.com

Online is követhető jótékonysági előadás lesz a pécsi Bóbita Bábszínházban

MTI

2021.11.25. 08:05

Az igaz történet egy Németországba disszidált, de hazavágyó pécsi szinkrontolmács nő életéről szól, a mű egy önvallomás a kitartásról, magányról, anyaságról, a célok fontosságáról és a túlélésről.     

Várnagy Kinga pécsi színésznő adja elő az Anyanyelve magyar című monodrámát a Bóbita Bábszínházban a Lénárd Kata Emlékalap támogatására hétfőn este - közölte a Pécsi Közösségi Alapítvány az MTI-vel.

A szervezet közleményében azt írták, hogy a megérintő és emberi, napjaink valóságára és nehézségeire reflektáló, élőben és online is megtekinthető monodráma az idén januárban, 48 évesen elhunyt pécsi pszichológus, Lénárd Kata életének állít emléket.     

Parag Csillát, a Pécsi Közösségi Alapítvány kurátorát idézve azt írták, hogy az igaz történet egy Németországba disszidált, de hazavágyó pécsi szinkrontolmács nő életéről szól, a mű egy önvallomás a kitartásról, magányról, anyaságról, a célok fontosságáról és a túlélésről.     

A közleményben kitértek rá: Lénárd Kata kiemelkedő személyiség volt Pécs és Magyarország szociális szerveződéseiben: szerepe volt a Bátor Tábor alakulásában, segítette a krónikus betegségekkel küzdő gyermekeket és családjaikat, tagja volt a hazai klinikai pszichológia meghatározó alakjainak összefogásaként megalakult Korai Kötődés Munkacsoportnak.     

Parag Csilla az MTI érdeklődésére közölte: az előadással kapcsolatos költségek kifizetése után a jegyárakból megmaradó pénz a Pécsi Közösségi Alapítvány elkülönített számlájára, a Lénárd Kata Emlékalapba kerül. Az emlékalap segítségével két díjat alapítottak, azokat először 2022 februárjában, Lénárd Kata születésnapján adják át az arra érdemeseknek.     

A Lénárd Kata-díjra olyan személy vagy csoport jelentkezhet vagy jelölhető, aki szakterületeket integráló perspektívával rendelkezik, érték számára a társadalmi felelősségvállalás és a kirekesztett, bármilyen szempontból hátrányos helyzetű csoportok felkarolása, aki értőn reflektál az egyéni és társadalmi traumákra, segíti ezek áldozatait, alkotó módon áll hozzá a lélektani, művészeti kezdeményezésekhez.   

A Különc-díjat az érdemelheti ki, aki nézetei, elgondolásai, cselekedetei alapján több elismerést, figyelmet érdemelne.     A díjazottak a támogatói közösség elismerésének kifejezése mellett, egy pécsi képzőművész alkotását kapják és pénzdíjazásban részesülnek. Az Anyanyelve magyar című előadást november 29-én, hétfőn este hat órakor mutatják be a pécsi Bóbita Bábszínházban, melyet online is közvetítenek. Az előadásról és a támogatásról részletek a https://pecsikozossegialapitvany.hu/adomany/anyanyelve-magyar-varnagy-kinga-eloadasa oldalon találhatók.

Helyi hírekPécsBóbita Bábszínházelőadásjótékonyság