villany.hu
2019.04.09. 15:12
A programra a helyi művelődési házban kerül sor.
Az Árpád híd a főváros legnagyobb forgalmú Duna-hídja, naponta átlagosan mintegy 150 ezer jármű halad át rajta. Az átkelő cserére szoruló dilatációs rendszerét a Colas szakemberei a nyári szünetben, a forgalom folyamatos fenntartása mellett, éjjeli munkavégzéssel cserélték ki. Megmutatjuk, mi történt a IX. pillérnél míg megpihent a város!
A gímszarvasok nászával kezdetét veszi a szarvasbőgés időszaka a magyar erdőkben is. Idén is számos vezetett szarvasbőgés-hallgató túrával várják az érdeklődőket az állami erdészeti társaságok.
Augusztus 26-án elindult a Pécsi Nemzeti Színház JUBILEUMI évada, amelyet a hagyományokhoz hűen egy Évadnyitó Társulati Üléssel kezdtek.
Nyáriasan meleg, napos idő várható az első szeptemberi hétvégén, a hőmérséklet jellemzően 30 Celsius-fok körül alakul a legmelegebb órákban. A magasba törő gomolyfelhőkből azonban zápor, zivatar előfordulhat - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
Szeptember 23-án Villány ad otthont a világhírű énekesnő, Bonnie Tyler fergeteges koncertjének.
A magyar gyermekgyógyászat megteremtője, Heim Pál előtt tisztelegve, az orvos születésének 150. évfordulója alkalmából emlékév veszi kezdetét - tájékoztatta a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet csütörtökön az MTI-t.