Augusztus 23. és 26. között harmadik alkalommal kerül sor négy dél-baranyai településen.
Drávacsehiben, Kémesen, Szaporcán és Tésenfán kétszáz amatőr és hivatásos művész részvételével különleges zenei csemegék, kiállítások, gasztrokulturális események, gyermek-és közösségi programok, ökogazdálkodási bemutatók, vadásznap, a Dráva magyar-horvát határt érintő szakaszán pedig hídkoncert is lesz.
A rendezvényen fellép a Vujicsics Együttes Szörényi Leventével és Tolcsvay Lászlóval, a Csík Zenekar, Bereményi Géza és Másik János, a Sebő Együttes, Hobo, a Muzsikás Együttes, a Talamba Ütőegyüttes, Rákász Gergely orgonaművész, Szirtes Edina Mókus "hangkertész", a Hagyományok Háza táncosai, zenészei, a Vivat Bacchus Énekegyüttes, a Hoppál Mihály Band, Csernik Szende mesemondó, s a Filharmónia Magyarország is.
A Magyar Állami Operaház szólistái, kórusa és zenekara a Gördülő Opera projekt keretében a zárónapon Donizetti Szerelmi bájitalát adják elő egy nyilvános főpróba keretében Toronykőy Attila rendezésében, Cser Ádám vezényletével.
A fesztiválon tárlatot rendez a Janus Pannonius Múzeum, Péreli Zsuzsa textilművész, Szurdi Éva keramikus, a Pécsi Tudományegyetem műszaki és informatikai kara, jelmez- és fotókiállítása lesz a Nemzeti Színháznak, a Konfuciusz Intézet segítségével pedig a szaporcai Kínai Házban a kínai művészetekkel ismerkedhetnek az érdeklődők.
A helyi értékek a kémesi Falumúzeumban, a szaporcai Eperfa Tájházban és a tésenfai Hagyományunk Őrzőházában tekinthetők meg. Lesz bútorfestés, halászati eszközök tárlata és játszóház, a Nagy Vasárnapi Vadásznapnak az Ős-Dráva Látogatóközpont ad otthont, a Diabelli Alapítvány tehetségnapot, a baranyai magyar és horvát polgármesterek találkozót tartanak.
Magyarország gazdaságilag egyik legszegényebb, ugyanakkor értékeit tekintve az egyik leggazdagabb tájegységében zajló rendezvény a falvak egyedi arculatára, jellegzetes hagyományaira, értékeire, a helyi aktivitásokra, az ökoturizmusra és a meghívott művészek kreativitására épül.