Május elsejétől működik az országos jégkármérséklő rendszer, ami a termelőknek nem jelent többletkötelezettséget.
A berendezést a gazdák befizetésein alapuló agrárkárenyhítési alapból finanszírozzák. A magyarországi jégkármérséklő rendszer Európában elsőként a teljes országot lefedő hálózattal rendelkezik, 986 talajgenerátor, köztük 222 automata berendezés működik majd.
Kivitelezőt keres Gyula városa az 1802-ben épült Kishíd szerkezeti, szigetelési, burkolati, valamint kő- és fémrestaurátori munkáinak elvégzésére.