A régió intézményeinek közös érdeke, hogy elősegítsék a digitális tudáson, az új technológiákon alapuló versenyképes szolgáltatások és termelőtevékenység kifejlődését Pécsett, Baranya megyében és a Dél-Dunántúlon.
A Pécsi Tudományegyetem és a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara közös célja a régióban, Baranya megye településein, Pécs városában a gazdaság versenyképességén keresztül a gazdasági, társadalmi fejlődésének elősegítése, tőke és munkabérjövedelmek emelése, az életminőség javítása, a prosperáló helyi gazdaság és társadalom létrehozása. Ennek érdekében a felek együttműködési megállapodást írtak alá az iparkamara székházában március 2-án. Az aláírást követően további meghívott vendégek részvételével kötetlen beszélgetés folyt a témában - olvasható az univpecs.com oldalon.
Baranya megye és a régió gazdasági, társadalmi fejlődése a XXI. században a tudásintenzív gazdaságon alapul. A helyi iparnak be kell kapcsolódnia a negyedik ipari forradalom technológiai fejlődési hullámába, a régió intézményeinek közös érdeke, hogy elősegítsék a digitális tudáson, az új technológiákon alapuló versenyképes szolgáltatások és termelőtevékenység kifejlődését Pécsett, Baranya megyében és a Dél-Dunántúlon.
A stratégiai megállapodást követően a legújabb, konkrétumokat és határidőket tartalmazó együttműködési megállapodást dr. Miseta Attila rektor, dr. Síkfői Tamás, a PBKIK elnöke, valamint Decsi István kancellár írták alá.
További részletek ide kattintva érhetők el.
Elkezdte a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatósága a Boronka-melléki Tájvédelmi Körzet kiemelt víz- és élőhelyrekonstrukciós projektjének megvalósítását. A 400 millió forintos uniós forrásból finanszírozott beruházással a Balaton vízgyűjtőterületéhez tartozó belső-somogyi homokvidék vízfolyásait, vizes élőhelyeit rehabilitálják és javítják a terület vízvisszatartást.