Látványos fejlesztések valósultak meg a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság pécsi központjában a „Hidden landscapes – new wildlife and culture destinations at HU-HR cross-border area” című Interreg projekt keretében, és ezzel végéhez ért a horvát-magyar határon átnyúló együttműködésben megvalósított turisztikai és környezeti nevelési tárgyú közös fejlesztés.
A projektzárás kapcsán ünnepélyes, sajtónyilvános átadóra került sor 2023. április 19-én Pécsett - tájékoztatott róla a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság sajtóközleményében.
Mint írrják, a Hidden Landscapes projekt magyarországi részeként a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság felújította a Pécsi Pintér-kert Arborétum területén található egyik épületét.
Az épület földszintjén a Mecsek élővilágát és kultúrtörténeti értékeit bemutató installációt létesített, valamint akadálymentesített illemhelyet hozott létre, tetőterében kutatók, szakmai vendégek részére szálláslehetőséget alakított ki.
Teljes körűen felújította a Tettye Oktatási Központ oktatási helyiségeit és külső környezetét, ezáltal fejlesztette szabadtéri foglalkoztatási lehetőségeit is.
Az igazgatóság bővítette és magasabb színvonalra emelte a környezeti nevelés IT-eszközparkját laptopok, irodai eszközök, modern vizuál- illetve audiotechnikai készülékek beszerzésével. Az Igazgatóság külső helyszíneken végzett oktatásainak és más környezeti nevelési célú kitelepüléseinek logisztikáját megkönnyítendő nagy rakodóterű, mozgékony személygépkocsit vásárolt.
A projekt keretében két alkalommal rendezte meg a Fény és zene a Pintér-kert Arborétumban című programot, amelynek keretében a Pintér-villa épületét, az arborétum, szobrait és növényzetét fényművészeti attrakciókat „öltöztették fel”. Megtartotta a Föld Napja rendezvényt, valamint külső helyszíneken környezeti nevelési foglalkozásokat valósított meg.
Hozzátették, a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság mint projektpartner projektrészének költségvetése összesen 483.182 EUR volt.