2024.04.23, Kedd

A PTE Nemzetközi Tavasz az Afrika Héttel folytatódik tovább

pte.hu

2018.05.20. 17:49

A PTE Nemzetközi Tavasz rendezvényei ingyenesek és nyitottak mindenki számára, szeretettel várjuk az érdeklődőket!

A Nemzetközi Tavasz Afrika hete egy unikális Angola Nappal veszi kezdetét. Angola első alkalommal mutatkozik be egyetemünk diákságának és városunk polgárainak. Május 22-én, 17 órakor angolai fotókból nyílik kiállítás Angola: A jövő országa címmel. 17.30-kor a Konferenciateremben levetítésre kerül a Zinja, Angola királynője című film, mely az afrikai ország XVII. században élt legendás királynőjének izgalmas életútját követi nyomon (portugál nyelven, angol felirattal).
Akik végigülték a filmet és megéheztek, egy különleges angolai vacsora részesei lehetnek. Angola Nagykövetsége jóvoltából eredeti alapanyagokból, angolai szakácsok által, a filmvetítés ideje alatt elkészült finomságokat kóstolhatjuk meg. Ezt nem szabad kihagyni!

https://www.facebook.com/events/1698323583589810/

 

 

Május 23-án egy rendhagyó előadással folytatódik az Afrika Napok: a Művészetek és Irodalom Házában 17.30-tól dr. Pécsi Ágnes Az ókori Egyiptom új titkai avagy a piramisok a legújabb kutatások tükrében című előadását hallgathatjuk meg. Az ókori világ csodái, a gizai piramisok mindig is a művelt világ érdeklődésének középpontjában álltak. Számos elmélet (köztük magyar is!) született a piramisok építéséről, titkairól: állandóan harcban áll a tudomány és az un. "piramidióták". A legújabb felfedezések az un. müon-radiográfiai módszernek köszönhetőek, amely a kozmikus sugárzás egyik melléktermékét használja a kutatásokhoz. Erről és számos érdekességről lesz szó a magyar nyelvű előadásban.

https://www.facebook.com/events/1699117470179503/

 

 

Május 24-én egy egyedülálló dob-show részesei lehetnek, akik a Király utcában járnak: a Nappali Kávézó teraszán a szenegáli Abdoul Camara és társulata egyedi és kevéssé ismert afrikai dobokat fognak megszólaltatni, melyeket mi magunk is kipróbálhatunk. A mintegy háromórás (!) és igen látványos táncelemekkel tarkított produkció során megismerhetjük az óriás tökedényes akrobatikus táncot vagy éppenséggel a tűzevő mágikus táncot is.

https://www.facebook.com/events/177181379654963/

 

 

Május 25-én az afrikaláz a Made in Pécs Cafeban fog a tetőfokára hágni: 21 órától a titokzatos, ám eredeti nevén és szakmájában a városunkban jól ismert DJ Director fog jobbnál jobb afrikai muzsikákat válogatni.

https://www.facebook.com/events/471048309991402/

 

És akinek ez a programkavalkád sem elegendő, annak az Afrikai Filmnapokat ajánljuk: keddtől péntekig minden este 18 órakor egy-egy különleges, Afrikáról szóló filmet tekinthetnek meg (angol nyelven) az érdeklődők.

https://www.facebook.com/events/2018243445160363/

 

A rendezvények ingyenesek és nyitottak mindenki számára!

PécsAktuálisBaranya megyePTE Nemzetközi Tavasz