Közel 960 millió forintos beruházással, fele részben európai uniós forrásból fejlesztette termelési kapacitását az acélszerkezet-gyártással, fémmegmunkálással foglalkozó, magyar, családi tulajdonú mindszentgodisai Caadex Kft. - tájékoztatta a vállalat az MTI-t.
Az 1994-ben alapított fémmegmunkálással, bádogos és acélipari termékek gyártásával és kereskedelmével foglalkozó mindszentgodisai cég közleményében ismertette: a fejlesztés keretében egyrészt a fő tevékenységüket jelentő gyártási kapacitásaik bővítése érdekében szereztek be egy robotos hegesztő cellát és egy lézervágót.
A termelési palettájuk bővítését szolgálja emellett egy, szintén e fejlesztés keretében vásárolt komplett fémmegmunkáló gyártó gépsor. Mindezeken túl az "ipar 4.0" rendszernek megfelelő, intelligens termelésirányítási rendszer is megkezdte működését a támogatásnak köszönhetően.
A közleményben kiemelték, hogy a fejlesztés jelentősen hozzájárult a vállalat termelési kapacitásának bővítéséhez, hiszen annak keretében a cég mindszentgodisai működési helyén egy modern eszköz- és gépparkkal, fejlett infrastruktúrával ellátott telephely került kialakításra.
Az eszközbeszerzést a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) 480 millió forinttal támogatta.
Szanyi Gábor ügyvezető az MTI érdeklődésére elmondta, a fejlesztéseknek köszönhetően a korábbiaknál jobb minőségben, többféle terméket és rövidebb határidővel gyárthatnak. Közölte: a termékeik több mint négyötödét külföldön - például Svájcban, Németországban, Franciaországban, Szlovákiában, Csehországban és Lengyelországban - értékesítő vállalat exportképessége is tovább javulhat köszönhetően a 2018-as és idei fejlesztéseknek.
A vállalat tavaly szintén a Ginop 50 százalékos támogatásának köszönhetően hajthatott végre fejlesztéseket csaknem 750 millió forint értékben, akkor négy új gyártógépet szereztek be.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a 80 embernek munkát adó társaság 2018-ban 2,2 milliárd, tavalyelőtt 1,7 milliárd forint árbevételt ért el, adózott eredménye tavaly 145 millió, 2017-ben pedig 112 millió forint volt.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.