2024.04.26, Péntek

augusztus 20.

A Huncut szilva herceg lett Magyarország tortája

2022.08.01

Országos hírek

Karikó Orsolya nagykőrösi cukrász munkája, a Huncut szilva herceg lett idén Magyarország tortája, a Magyarország cukormentes tortája címet pedig a szegedi Gyuris László Nagyi kedvence fantázianevű süteménye nyerte el - jelentették be hétfőn az Országházban tartott díjátadón, ahol az idei Szent István-napi kenyeret is bemutatták.

Augusztus 20. - Koncertekkel, ünnepi műsorral várják az ünneplőket Pécsen és Baranya városaiban

2020.08.19

Kultúra

Ingyenes koncertekkel, táncbemutatókkal, gasztronómiai csemegékkel és népművészeti kirakodóvásárokkal várják az ünneplőket Pécsen és a baranyai városokban augusztus 20-án.

Augusztus 20. - Módosul a kormányablakok nyitvatartása

2020.08.14

Aktuális

Az augusztus 20-i nemzeti ünnep miatt módosul a nyitvatartási rend a kormányablakokban és az okmányirodákban.

A vasúti menetrendet is érinti az augusztus 20-i hosszú hétvége

2019.08.15

Aktuális

A pihenőnap-áthelyezés, illetve az augusztus 20-i ünnep miatt változik a vonatok közlekedési rendje. Augusztus 18-án és 19-én az ünnepnapra, 20-án a vasárnapra, 21-én pedig a hétfői munkanapra érvényes menetrend szerint közlekednek a vonatok. A várható nagy utasforgalom miatt érdemes néhány nappal előbb megváltani a menetjegyeket.

A vonatközlekedés rendje is változik augusztus 20-án

2018.08.18

Augusztus 19-én az ünnepnapi, 20-án a vasárnapi, 21-én, kedden már a szokásos munkanapi menetrend szerint közlekednek a vonatok.

Ez az a rendezvény, ahol meg lehet kóstolni Magyarország tortáját

2021.08.10

Országos hírek

Fűben, fában orvosság szlogennel rendezik az idei Magyar Ízek Utcáját augusztus 20. és 22. között a Várkert Bazárnál Budapesten.