Nemzetközi kiállításhoz terveznek ruhákat Victor Vasarely nyomán a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) hallgatói egy, a pécsi Janus Pannonius Múzeummal (JPM) együttműködésben megvalósuló kurzus keretében - közölte a baranyai közgyűjtemény pénteken az MTI-vel.
Mint írták, a két intézmény a JPM kezdeményezésére fogott össze és kezdett idén tavasszal közös munkába egy kurzusfeladat formájában, amelynek során az op-art, a kinetikus művészet és Victor Vasarely ihlette ruhákat terveznek a hallgatók.
A hallgatók az eddigiekben vizuális, elméleti és formagyűjtést végeztek, innovatív és alternatív anyagkísérleteket hajtottak végre, kísérleti ruhadarabot hoztak létre egy egyszerű szabású, alapformákból kiinduló kabát képében.
A koronavírus járvány miatt elrendelt korlátozások következtében a METU campusa jelenleg zárva van, a hallgatók nem tudnak a műhelyekben dolgozni, így a projekt további tervezési feladatokkal bővült ki - írták a közleményben, így a további munkák a későbbiekben készülhetnek csak el. Azokból egy, a franciaországi Aix-en-Provence és Pécs partnervárosi kapcsolatát ünneplő programsorozat részeként 2021-ben megvalósuló nemzetközi kiállítás anyaga áll majd össze.
A JPM közleményében kiemelték: a kiállítást Vasarely más, a pécsi állandó gyűjteményben nem szereplő alkotásai, illetve az op-art, és a kinetikus művészet későbbi történetét fémjelző magyar és külföldi alkotók művei egészítik majd ki.